تبلیغات
Case Method in MIS Education - امنیت در سیستم های اطلاعاتی(1)

امروز:

امنیت در سیستم های اطلاعاتی(1)

» نوع مطلب : تئوری‌سیستم اطلاعات مدیریت ،

"سیستم های اطلاعات مدیریت(MIS)"

امنیت در سیستم های اطلاعاتی

Security in Information System

 

جرائم اینترنتی

محیط اینترنت شرایط بی نهایت اسانی را برای انجام فعالیت های غیر قانونی فراهم می كند. این دسته از جرائم ،تحت عنوان جرائم اینترنتی شناخته می شوند كه به معنی جرائمی است كه در اینترنت صورت می گیرد.

مجرمین خلاق صدها روش و شگرد متفاووت را به كار می گیرند تا از مردم اخاذی كنند ،بدون پرداخت پول خرید كنند،كالاهای خود را بفروشند،بدون اینكه آنها را تحویل دهند،از مردم سو  استفاده كرده یا به آنها صدمه بزنند و بسیاری موارد دیگر،شایع ترین جرائم؛سرقت هویت می باشد.

یكی از جرائم اینترنتی در حال رشد ،سرقت هویت می باشد كه طی آن،مجرم(سارق هویت)،خود را به عنوان شخص دیگری جا می زند .سارق ،از طریق شماره های ملی و شماره های كارت اعتباری افراد كه معمولا از طریق اینترنت به دست می آورند ،به تقلب دست می زنند (مانند خرید محصولات یا استفاده از خدمات)كه قربانی ناچار است بابت آن پول بپردازد.

شایع ترین روش های حمله به فعالیت های پردازشی

 

1-       دستكاری در داده ها

2-       حمله برنامه نویسی « ویروس ها »

3-       متوقف نمودن خدمات

4-       حمله از طریق مودم

 

دستكاری در داده ها

 

دستكاری در داده ها ، معمول ترین وسیله حمل است كه به وارد كردن داده های غلط ، ساختگی یا گمراه كننده در كامپیوتریا تغییر و حذف داده های موجود اشاره دارد .

 

این روش اغلب توسط افراد داخل سازمان ، استفاده می شود . بهعنوان مثال ، یك برنامه ریز وام و پس انداز ، برای پرداخت هزینه دارو های همسرش ، 5000 دلار را به حساب شخصی خود انتقال داد و سعی كرد تا این انتقال را با یك بدهی ساختگی و تراكنش های اعتباری پوشش دهد .

 


نوشته شده در : جمعه 14 خرداد 1389  توسط : گروه10 .    نظرات() .